TOKAT GENÇLİĞİ SABAH NAMAZINDA BULUŞTU

81 İlde ve aynı anda.

24 EYLÜL 2017 / Murat Güven
HABERİNFOTOĞRAFLARI
81 İlde ve aynı anda.

Gençlik ve spor Bakanlığımız tarafından Türkiye genelinde gerçekleştirilen “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” sloganıyla hayata geçirilen proje İlimizde de Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Gençlik Merkezimiz koordinesinde Tokat Gençliğimizin yoğun katılımlarıyla “Es salatu Hayrun Mine'n Nevm” (Namaz uykudan, daha hayırlıdır diyerek) Ali Paşa Camisinde buluştuk.

Sabah Namazı buluşmaları programımız kapsamında 24 Eylül 2017 Pazar günü;

İl Müdürümüz Cemil Çağlar, Gençlik Merkezi Müdürümüz Kazım Elmas, STK temsilcileri, gençlik liderlerimiz ve gençlerimizin yoğun katılımları ile Ali Paşa Camisinde Kur’an- ı Kerim tilaveti ve Yasin-i Şerif'in okunmasıyla başlayan etkinliğimizde Sabah Namazı eda edilmiştir.

Namaz sonrası eller semaya açılıp Ülkemizin birlik ve beraberliği ile Tüm Şehitlerimiz ve 15 Temmuz Şehitlerimiz için dualar okunarak, Salavatı şerifler getirildi.

Etkinlik sonrası açıklamalarda bulunan İl Müdürümüz Cemil Çağlar;

Gençlik Merkezlerimizde Gençlerimizin Sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetler çerçevesinde serbest zamanlarını ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda değerlendirecekleri ve zararlı alışkanlıklardan korunacakları yıl içerisinde organize etmiş olduğu sosyal ve kültürel içerikli projelerden binlerce gencimizin faydalandığı birer cazibe merkezimizdir.

Gençlik ve Spor Bakanlığımızın Türkiye genelinde 81 ilde aynı anda gerçekleştirilen Sabah Namazları buluşmaları çerçevesinde Gençlik Merkezlerimiz koordinesinde yapılan planlama ile gençlerimizin yoğun katılımları ile gerçekleştirmiş olduğumuz  “Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” etkinliklerimiz ile;

"Amacımız gençlerin camiye gelerek toplu halde cemaatle namaz kılmalarını ve bu alışkanlığı kazanmalarını sağlamak. Milli manevi değerlere sahip gençlerimizin Ülkesine ve Bayrağına daha faydalı olacaklardır."

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak gençlik merkezlerimiz ve tüm birimlerimizce gençlerimiz ile birlikte manevi ve kültürel değerlerimizi korumak için Sabah Namazı Buluşmaları ile sosyal, kültürel ve sportif içerikli projelerimiz gerçekleştirilmeye devam edeceğiz.
Bu bağlamda bugün burada Spor Salonlarımızı, Gençlik Merkezlerimizi dolduran gençlerimizle birlikte Sabah Namazında Camilerimizi doldurduk.
 
Faaliyetlerimizde bizlere her zaman destek olan,emek veren herkese şahsım, kurumum ve gençlerimiz adına teşekkür ediyorum ”dedi

“Gençler Sabah Namazında Buluşuyor” etkinliğimiz Namaz sonrası kahvaltı programı ile sona ermiştir.