AMATÖR SPOR HAFTASI KUTLAMALARI KORTEJ YÜRÜYÜŞÜ İLE BAŞLADI

Sporla Dopdolu Bir Hafta

9 EKİM 2017 / Murat Güven
Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar, Şube Müdürlerimiz,Tokat Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Sezai Işkın, Kulüp yetkileri, İl Müdürlüğü Personelleri, antrenörler ve sporcuların katılımlarıyla gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası kortej yürüyüşü Niksar yolu kavşağından başlayarak, Gaziosmanpaşa Stadyumumuzda sona erdi.

Kortej yürüyüşü bitiminde Gaziosmanpaşa Stadyumu önünde gerçekleştirilen Amatör Spor Haftası Açılış programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasına müteakiben açılış konuşmaları ile devam etti.

Tokat ASKF Başkanı Sezai Işkın; 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen Amatör Spor Haftası’nın amacı ve hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu. “Amatör profesyonelliğin geçtiği bir kapıdır.

Bizler amatörün tanımına baktığımızda hiçbir karşılık beklemeden, yapılan çalışma neticesinde sağlıklı bir bedene sahip olmaktır. Gelecekte Şanlı Türk Bayrağımızı ve İstiklal Marşımızı Uluslararası düzenlenen Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonalarında hep zirvede tutmaktır hedefimiz. Hem eğitim hem de sportif anlamda gençlerimiz amatör sporun ruhu ile kendilerini geliştirip, madde bağımlılığı ve zararlı alışkanlıklardan uzak tutarak, profesyonel birer Milli Sporcu olarak İlimizi ve Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir.” dedi.

Valilik, Belediye ve Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürlüğü’nden aldıkları destekle ilimizde ve ilçelerimizdeki amatör spor kulüplerinin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini söyleyen Sezai Işkın “Amatör Spor Haftasının İlimiz ve Ülke Sporumuz adına hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

İl Müdürümüz Cemil Çağlar yaptığı konuşmasında;

Gençlik ve Spor Bakanlığı- Spor Genel Müdürlüğümüz ile Amatör Spor Federasyonları Konfederasyonu işbirliğinde Gençlik Hizmetleri Ve Spor İl Müdürlüğümüz ile Tokat ASKF koordinesinde ilimizde 09-15 Ekim 2017 tarihleri arası amatör spor haftası kutlamaları çeşitli sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle gerçekleştirilecektir.

Amatör spor haftasında gerçekleştireceğimiz sportif etkinliklerle toplumda sporda farkındalık oluşturularak, halkımızın düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, yetenek taraması yapılarak spora yönlendirilmiş çocuk ve gençlerimizin bağlı oldukları spor kulüplerinin, başarılı sporcularının halkımızla tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilmesine ilişkin, sosyal sorumluluk duygusu oluşturulması ile sporu tabana yayarak spor bilinci ve kültürünün oluşturulmasıdır.

69 spor kulübü ve 3133 faal olmak üzere toplamda 30258 lisanslı sporcu sayısına sahip olan ilimizde, amatör spor haftası il merkezi ve ilçelerimizde amatör spor haftasını gençlerimizin ve halkımızın dolu dolu sportif etkinliklerle geçirmelerini sağlamak amacıyla atletizm, basketbol, tenis, futbol, hentbol, voleybol, basketbol, masa tenisi branşlarında sportif etkinliklerle kutlanacaktır.

 İlimizdeki amatör spor haftası kutlamalarında maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen valiliğimiz olmak üzere, belediye başkanlığımıza, diğer kamu kurum ve kuruluşlara şükranlarımı sunar, tüm amatör spor camiasının amatör spor haftasını kutlarım.

Tüm gençlerimizin madde bağımlılığı, zararlı ve kötü alışkanlıklardan korunmaları, vatanını, milletini seven hoş görülü liderlik ve arkadaşlık duyguları gelişmiş iyiyi, güzeli ayırt edebilen takdir eden saygılı bir birey olarak yetişebilmeleri için tüm gençlerimizi tesislerimize davet ediyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.”

Amatör Spor Haftası Açılış programı hafta boyunca gerçekleştirilecek olan Sosyal, Kültürel ve Sportif Etkinlikler programının açıklanması ve Halk Oyunları Gösterileri ile sona erdi.