BAKAN OSMAN AŞKIN BAK’TAN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

24 KASIM 2017 / Gençlik ve Spor Bakanlığı
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Bakan Bak, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Bir ülkenin yarınının şekillenmesinde, bir toplumun eğitiminde sonsuz emek ve fedakârlıkları bulunan öğretmenlerimizin üstlendikleri sorumluluk hiçbir şeyle kıyaslanamayacak kadar büyük ve değerlidir.
Öğretmenlik;  ilim, irfan ve bilgi hazinelerini cömertçe paylaşıp, zengin kültür düzeyine sahip nesillerin oluşmasında temeli atan ilk el olmak demektir. Onların sabır, şefkat ve özveriyle bir motif gibi işledikleri evlatlarımız, yarın al bayrağı gururla dalgalandıracak; erdemli, ahlâklı, millî birlik ve beraberliğe katkı sağlayan sorumluluk sahibi bireyler olacaktır. Gazi Mustafa Kemâl Atatürk’ün “Cumhuriyeti yükseltecek olan sizlersiniz” diyerek işaret ettiği bu gençlik, kutlu vazifelerini canla başla icra eden öğretmenlerimizin elinde yetişecektir.
Bu duygularla; evlatlarımıza bir harf öğretebilmek için bu toprakların her köşesinde aşkla, heyecanla görev yapan saygıdeğer öğretmenlerimizin ve öğretmen adayı genç kardeşlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.
Görevini ifa ederken hain pusulara düşürülerek şehit olan kahraman öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle yâd ediyorum.
Yetiştirdiği her bir öğrenciyi, bir eser bırakır gibi bu topraklara miras bırakıp ebediyete intikal eden tüm öğretmenlerimizi saygı,  rahmet ve minnetle anıyorum.