GURURLUYUZ EMRE' MİZ DÜNYA ŞAMPİYONU

Tunus'ta yapılan Dünya Gençler Taekwondo Şampiyonası’nın son gününde tatamiye çıkan İlimizin Milli Sporcusu Emre Kutalmış Ateşli, Altın Madalya kazandı.

13 NİSAN 2018 / Murat Güven
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Tunus'ta yapılan Dünya Gençler Taekwondo Şampiyonası’nın son gününde tatamiye çıkan İlimizin Milli Sporcusu Emre Kutalmış Ateşli, altın madalya kazandı.

Müsabakanın ardından büyük bir mutluluk yaşayan sporcumuz Türk bayrağıyla salonda tur attı. Madalya seramonisinde asker selamı veren Emre, madalyasını Türkiye için canını veren Mehmetçiğe adadığını söyledi.

Gençlerde dünyanın en zorlu organizasyonunda Türk Sporu için gelecek adına büyük umutlar beslediğimiz Emre Kutalmış Ateşli altın madalya kazanarak bizleri yanıltmadığını vurgulayan Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar;

Kendisi genç yaşına rağmen Gençlik ve Spor Bakanlığımızın olimpik havuzunda da yer alıyor. Kazandığı altın madalyayı başta kahraman Mehmetçiğimiz olmak üzere ülkemize armağan ediyoruz.

Bizleri ve Türk Milletini böylesine büyük bir gurur yaşattığı için Dünya Şampiyonu Milli Sporcumuz Emre Kutalmış Ateşli'yi ve onu Türk Sporuna kazandıran İlimizin Milli Takım Antrenörü Turan Güldür'ü tebrik ediyor, başarılarının artarak devamını diliyorum"dedi.