MAHALLENE VE OKULUNA SAHİP ÇIK UYUŞTURUCUYA HAYIR

Ülkemizin Birliğine, geleceğimizin teminatı olan Gençlerimize yönelik en büyük tehlike olan Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadelede Farkındalık oluşturmak için, etkinlikler düzenlemeye devam ediyoruz.

27 NİSAN 2018 / Murat Güven
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Ülkemizin Birliğine, geleceğimizin teminatı olan Gençlerimize yönelik en büyük tehlike olan Uyuşturucu ve Bağımlılıkla Mücadelede Farkındalık oluşturmak için, etkinlikler düzenlemeye devam ediyoruz.

Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Sağlık İl Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İl Müftülüğü, Eğitim Bir-Sen Tokat Şubesi, İHH İnsani Yardım Vakfı Tokat Şubesi, Muhtarlar Derneği ve Yeşilay Derneği Tokat Şubesi, işbirliğinde “ Mahallene ve Okuluna Sahip Çık, Uyuşturucuya Hayır” sloganıyla;

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar, İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, İl Mahalli İdareler Müdürü Orhan Yaylı, Şube Müdürlerimiz, Gençlik Merkezi Müdürlerimiz, Mahalle Muhtarları, STK temsilcileri, Antrenörlerimiz ve gençlerimizin yoğun katılımlarıyla Uyuşturucu ve Bağımlılıklarla Mücadele konulu konferans İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Osman Atalay, Tokat İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı-Yeşilay Derneği Tokat Şube Başkanı Dr. Cihat Zülfüoğulları’nın konuşmacı olarak katılımlarıyla Tokat Gençlik Merkezi Mehmet Akif İnan Spor Salonumuzda gerçekleştirildi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Osman Atalay konferansta yaptığı konuşmasında Ülkemizde uyuşturucu kullanımı her geçen gün artmış ve kullanım yaşı gitgide düşmüştür. Öyle ki kullanım potansiyeli ortaöğrenime kadar genişlemiştir. İHH olarak Türkiye genelinde konferanslar düzenleyerek Bağımlılıkla Mücadele konusunda farkındalık oluşturmak hedefinde çalışmalar gerçekleştirmekte ve İHH İnsani Yardım Vakfı olarak hedef kitlemizi bizzat kullanıcılar değil;

Kurum Amirleri, Antrenörler, Öğretmenler, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar, kullanıcılar ile iletişime geçebilecek potansiyele sahip kişilerin oluşturduğu “Mahallene Okuluna Sahip Çık” konulu uyuşturucu ile mücadele konferanslarını Türkiye’nin çeşitli illerinde gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı ve Yeşilay Tokat Şube Başkanı Dr. Cihat Zülfüoğulları’ da konferansta yaptığı konuşmasında İl genelinde yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunarak, yapılan bu tür konferanslar ile Bağımlılıklarla mücadele yol haritasının belirlenmesi konusunda;

Dünyada ve Türkiye’de artış gösteren madde bağımlılığına dikkat çekmek, vatandaşlarda konu hakkında farkındalık oluşturabilmek amacıyla "Mahallene ve Okuluna Sahip Çık, Uyuşturucuya Hayır!"  paneliyle madde bağımlılığı konusunda sivil toplum örgütlerinin yapabileceği şeyleri ortaya koymayı hedeflediklerini sözlerine ekleyen Zülfüoğulları, her vatandaşın kendi mahallesine ve kendi okuluna sahip çıkması gerekliliğine vurgu yaparak”  bağımlılıkla mücadelede çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Katılımın yoğun olduğu Konferans dinleyicilerin soru ve yorumlarını ifade etmesinin ardından sona erdi.