TÜRKİYE SPORTİF YETENEK TARAMASINDA İKİNCİ ETAP ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin ikinci etap çalışmalarımız İl ve İlçe Spor tesislerimizde tüm hızıyla devam ediyor.

8 AĞUSTOS 2018 / Murat Güven
Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin ikinci etap çalışmalarımız İl ve İlçe Spor tesislerimizde tüm hızıyla devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortak projesi olan ve 7 Mayıs itibariyle Tokat İl genelinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz koordinesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde uygulanan “Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Projesinin ikinci etap çalışmaları İl ve İlçe Spor tesislerimizde tüm hızıyla devam ediyor.

3. Sınıfta okuyan 4 Bin 22 öğrencimizin yer aldığı taramalarda öğrencilerin boy-kilo, oturma yüksekliği, kulaç uzunluğu, esneklik, dikey sıçrama, çeviklik, sağlık topu fırlatma, pençe kuvveti ve 20 metre sürat koşusu gibi kriterlerde değerlendirilerek sayısal değerleri alınmıştı.

Tarama sonunda tüm testlerin ortalamasında en yüksek performansı gösteren 856 İlkokul 3.Sınıf öğrencimiz ile ikinci etap çalışmaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde alanında uzman antrenörler eşliğinde devam ediyor.

Yaklaşık 8 hafta devam edecek ikinci etap eğitimlerinde öğrencilerin, İl Merkez ve İlçelerimizde oluşturduğumuz ekipler tarafından, fiziksel eğitim kartları uygulanmaktadır.2018 yılı Eylül ayında yapılacak olan yeni taramaya tabi tutularak, yeteneklerine göre farklı spor branşlarına yöneleceklerdir.