SAĞLIK SPOR'DA,SPOR TOKAT HER YERDE

Spor Tokat ruhen ve bedenen sağlıklı nesillerdir. Spor Tokat kişisel ve toplumsal bir gelişim sürecidir. Spor Tokat dostluk, arkadaşlık, sorumluluk ve centilmenlik bilincidir. Spor Tokat medeni cesaret ve liderlik olgusunun gelişimidir. Spor Tokat profesyonelliğe giden yoldur.

8 MART 2019 / MURAT GÜVEN
  • Spor Tokat ruhen ve bedenen sağlıklı nesillerdir. 
  • Spor Tokat kişisel ve toplumsal bir gelişim sürecidir. 
  • Spor Tokat dostluk, arkadaşlık, sorumluluk ve centilmenlik bilincidir. 
  • Spor Tokat medeni cesaret ve liderlik olgusunun gelişimidir. 
  • Spor Tokat profesyonelliğe giden yoldur.

Tokat Valiliğimizce hayata geçirilen "SPOR TOKAT" projemizin tanıtım çalışmaları kapsamında Spor Tokat paramotor ile Tokat semalarında;

Tokat Valiliğimiz himayesinde Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde İl geneli tüm Kamu Kurum Kuruluşları, Belediyeler ve Sivil Toplum Kuruluşları işbirliğinde, “SAĞLIK SPORDA, SPOR TOKAT’TA " sloganıyla başlatılan ve Türkiye’ye örnek ve öncü olan SPOR TOKAT ile başlattığımız Spor Seferberliğimizin tanıtım çalışmaları kapsamında Tokat semalarında paramotor ile projemizi tanıtıcı el broşürleri gökyüzünden vatandaşlarımıza dağıtıldı.

Türkiye 'de büyük heyecan uyandıran Spor Tokat projemiz ile;


Spor Tokat'ın ile İlimizin her kademesinde eğitimini sürdüren çocuk ve gençlerimizin yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşıyla tanışmaları, spor kültürünün tabana yayılmasıyla, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirerek, çocuklarımızın ve gençlerimizin sporu bir yaşam felsefesi haline getirmeleri, her türlü bağımlılık ile kötü alışkanlıktan uzak durmaları, obeziteye karşı mücadeleye öncülük edilmesi amaçlanmaktır.

Türk Sporuna Yeni Şampiyonlar Kazandırılacak..

Spor Tokat Projemiz ile branşlarına göre yetenekli çocuklarımızın keşfedilerek Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlüklerimiz bünyesinde kurulan ve faaliyete geçirilen Spor Kulüplerimizde lisanslı olarak çalışmalarına devam edecek olup, ilimiz ve ülke sporuna yeni şampiyonlar yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Spor Tokat ile İlimizde eğitim gören tüm gençlerimize ve çocuklarımıza ulaşılarak toplumun her kesimine dokunulmuş, ulaşılmış olacak