SPOR TOKAT’TA KARATE ŞÖLENİ SONA ERDİ

Okul Sporları Yıldızlar Kız/Erkek Karate Grup Müsabakaları Spor Tokat'ımızın ev sahipliğinde tamamlandı.

7 NİSAN 2019 / MURAT GÜVEN
Okul Sporları Yıldızlar Kız/Erkek Karate Grup Müsabakaları Spor Tokat'ımızın ev sahipliğinde tamamlandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün 2019 yılı faaliyet programında yer alan 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Yıldızlar Kız/Erkek Karate Grup Müsabakaları 06-07 Nisan 2019 tarihleri arasında İl Müdürlüğümüz koordinesinde 20 İlden İdareci, Antrenör ve Sporcu toplam 350 kişinin katılımlarıyla İlimiz ev sahipliğinde Hüseyin Akbaş Spor Salonumuzda gerçekleştirildi.

İki gün boyunca büyük bir heyecan ve centilmence müsabakalara sahne olan Yıldızlar Kız/Erkek Karate Grup Müsabakalarında Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazanan sporcular belirlendi.

Final karşılaşmalarının sonrasında düzenlenen törenle dereceye giren sporcuların madalya ve başarı belgeleri Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar, Şube Müdürümüz Ömer Besler, Tokat ASKF Başkanı Sezai Işkın, Karate Tokat İl Temsilcisi Abdurrahman Acar, Okul Sporları Şefi Abdülkadir Nakaç ve Müsabaka hakemleri tarafından takdim edildi.

DERECE YAPAN SPORCULAR

Kata Kategorisi

Erkekler
1.Furkan Kaynar – Şehit Özkan Özendi Ortaokulu - Ankara
2.Ali Efe Akbaba – Eşref Bitlis Ortaokulu - Ankara
3.Barış Bora – Seyran Tepe Ortaokulu - Sivas
4.Alaattin Emir Dilber – Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu - Samsun

Kızlar

1.Esin Naz Kara – Ziya Paşa Ortaokulu - Amasya
2.Nurcan Göksu – Kardelen Ortaokulu - Ankara
3.Gizem Güler – Özel Eryaman Ortaokulu - Ankara
4.Sudenaz Tuna Gür – Gazi Ortaokulu - Ankara

Kumite Kategorisi

Erkekler


28 Kilo
1.Enes Akkurt

32 Kilo
1.Soner Yiğit Algan – Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu – Giresun
2.Ömer Şahin Sarıkaya – Çelebi Mehmet Ortaokulu – Amasya
3.Ahmet Yusuf Alan – Öğretmenelr Ortaokulu – Malatya
4.Alperen Aksu – Çitkale İmam Hatip Ortaokulu – Giresun

36 Kilo
1.Kaan Kandemir – Burhan Dinçbal Ortaokulu – Kayseri
2.Samih Volkan Gökçe – Şehit Enver Şahin Ortaokulu – Giresun
3.Umut Yangın- Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu – Sivas
4.Abdülkadir Han Cahide Nebioğlu Ortaokulu – Malatya

40 Kilo
1.Bilal Kahveci – İMKB Etimesgut Süvari Ortaokulu – Ankara
2.Kadir Aydın – 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu – Giresun
3.Ramazan Albaş – Merkez Atatürk Ortaokulu – Rize
4.Arda Mert Esen – Özel Merzifon Kutlubey Koleji – Amasya

44 Kilo
1.Muhammet Haktan Deliler – Sebahattin Solokoğlu Ortaokulu-Erzurum
2.Batın Pusat Demirok – Mevlana Ortaokulu – Sivas
3.Serhan Berat Ferhatoğlu – Muş Türk Telekom Ortaokulu – Muş
4.Yusuf Özdemir – Şehit Adil Erdoğan Ortaokulu – Ankara

48 Kilo 
1.Muhammed Arik Kaya – Ülkü İmam Hatip Ortaokulu – Sivas
2.Umut Cengiz Kaplan – Etimesgut 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu – Ankara
3.Ahmet Emre Öymen – TOKİ İmam Hatip Ortaokulu – Malatya
4.Gürkan Kağan Kılıç – Şehit Enver Şahin Ortaokulu – Giresun

52 Kilo 
1.Fatiğ Buğra Ala – Aziziye Dadaşkent Ortaokulu – Erzurum
2.Serdar Torun – Atatürk Ortaokulu – Malatya
3.Fatih Emir Göl – Çelebi Mehmet Ortaokulu – Amasya
4.Yağız Şahin – Münevver Öztürk Ortaokulu – Ankara

56 Kilo
1.Emirhan Narin – Hilal Kent 125.Yıl Ortaokulu – Erzurum
2.Serkan Kurtoğlu – Gazi Ortaokulu – Elazığ
3.Yusuf Kerem Güler – Battal Gazi Ortaokulu – Malayta
4.Şehrettin Bersiz Baloğlu – Kadir Has Ortaokulu – Kayseri

60 Kilo 
1.Görkem Kırık – Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu – Ankara
2.Ahmet Turan Çakar – Süleyman Demirel Ortaokulu – Sivas
3.Ali Mohammed Abdulga Al Nidawi – Gelincik Ortaokulu – Sinop
4.Verhan Tohumluk – Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu – Giresun

+60 Kilo
1.Osman Aktaş – Atatürk Ortaokulu – Malatya
2.Gürşad Cavadzade – Er Yaman Kooperatifler Birliği Ortaokulu – Ankara
3.Yakup Onur Özçelik – Havameydan Komutanlığı 75.Yıl Ortaokulu – Erzurum
4.Semih Cem Çapkın – Cibril Ortaokulu - Giresun

Kızlar

26 Kilo
1.Sevil Karasüleyman – Şehit Nedim Çalık Ortaokulu

30 Kilo
1.Sılanur Ayoğlu – Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu – Sivas
2.Tanay Yılmaz – Hacı Sabancı Ortaokulu – Ankara

34 Kilo
1.Ayşenur Yıldırım – Aziziye Dadaşkent Ortaokulu – Erzurum
2.Hiranur Çakır – 100.Yıl Zafer Ortaokulu – Muş
3.Rojin Kalık – Atatürk Ortaokulu – Malatya
4.Nezimetnur Özben – Etimesgut 15 Temmuz Şehitler Ortaokulu

38 Kilo 
1.Rümeysa Bilgin – Şehit Erdal Eraslan Ortaokulu – Bayburt
2.Asya Çetinkaya – Özel Tekden Ortaokulu – Kayseri
3.Rukiye Yıldız – Şehit Talha Emre Zileligil Ortaokulu – Sivas
4.Seren Elikara – Bulancak İmam Hatip Ortaokulu – Giresun

42 Kilo 
1.Zişan Gürsoy – Fatma Mustafa Hasçalık Ortaokulu – Kayseri
2.Seha Betül Kılıç – Şehit Mustafa Aslan Ortaokulu – Ankara
3.Gülnur Çavlı – TOBB Cevdat Yılmaz Ortaokulu – Bingöl
4.Açelya Birgül – Şehit Erdal Eraslan Ortaokulu – Bayburt

46 Kilo 
1.Medine Çavlı – Merkez Anadolu İmam Ortaokulu – Bingöl
2.Burçak İşlen – Cumhuriyet Üniversitesi Ortaokulu – Sivas
3.Cemre Berra İnçer – Özel Pınar Ortaokulu – Çorum
4.Gizel Güler – Özel Eryaman Ortaokulu – Ankara

50 Kilo 
1.Tuğçe Melek Kızılay – Abdurrahman Kamil Ortaokulu – Amasya
2.Zeynep Aybek – Atatürk Ortaokulu – Malatya
3.Elif Sayar – Yıldırım Beyazıt Ortaokulu – Ankara
4.Başak Dilara Uygur – Sabancı Ortaokulu – Erzurum

54 Kilo 
1.Kardelen Özdıkçı – Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu – Sivas
2.İram Canagür – Mehmet Emin Yurdakul Ortaokulu – Ankara
3.Ahsen Ergün – Servet Akaydın Ortaokulu – Kayseri
4.Zeynep Çeylin Aşık – Türk Telekom Ortaokulu – Muş

+54 Kilo
1.Elif Gül Dilara Şan – Cenk Yakın Ortaokulu – Ankara
2.Mukaddes Yılmaz – Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu – Rize
3.Sıla Eraslan – Şehit Erdal Eraslan Ortaokulu – Bayburt
4.İrem Gürdal – Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu - Giresun