SPOR TOKAT JUDO ŞÖLENİNDE ŞAMPİYONLAR BELİRLENDİ

2023 Tokat Spor Tokat projesi kapsamında 5 Ülkeden 133 Sporcunun katılımıyla Hüseyin Akbaş Spor Salonumuzda düzenlediğimiz 1.Uluslararası Topçam Judo Turnuvamızda Kupa ve Madalyalar sahibini buldu.

23 HAZİRAN 2019 / MURAT GÜVEN
2023 Tokat Vizyonu kapsamında Tokat Valiliğimizin himayelerinde hayta geçirilen Spor Tokat projesi  Ulusal ve Uluslar arası turnuvalarla devam ediyor.

Tokat Valiliği, Tokat Belediyesi, Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz ve Türkiye Judo Federasyonu Tokat İl Temsilciliği işbirliğinde Türkiye ( Tokat, Ordu, Bursa,Sivas), Azerbaycan,Gürcistan,Rusya,Özbekistan ve Tacikistan Ülkelerinden 133 sporcunun katılım sağladığı 1.Uluslararası Topçam Judo Turnuvamız iki gün süren Kıyasıya ve centilmence mücadelelere sahne olan müsabakalar ile Hüseyin Akbaş Spor Salonumuzda tamamlandı.

Final müsabakalarının devamında gerçekleştirilen ödül töreni ile Ferdi ve Takım Klasmanlarında dereceye giren takımların madalya,kupa ve hediyeleri Tokat Valimiz Sayın Dr.Ozan Balcı, Tokat Belediye Başkan Vekili Havva Sabuncuoğlu, Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar, Şube Müdürümüz Oktay Düzen ve Tokat Kent Konseyi Başkanı Abdullah Gürbüz tarafından takdim ederek, dereceye giren sporculara başarılar dilediler.

TURNUVA SONUÇLARI

Kadın Takım Sıralaması

1-Ajora karması / GÜRCİSTAN
2-Sivas Karması / TÜRKİYE
3-Bursa Karması / TÜRKİYE
4-Ordu Karması  / TÜRKİYE

Erkek Takım Sıralaması

1-Guri Karması / GÜRCİSTAN
2-Zespostan Karması / GÜRCİSTAN
3-Ajar Karması - GÜRCİSTAN
4-Bursa Gemlik / TÜRKİYE