Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz koordinesinde 13 Aralık 2014 tarihinde gerçekleştirilen Minik Erkekler Serbest Güreş Turnuvasına;
Tokat Merkez, Almus, Artova, Erbaa, Niksar, Turhal, Reşadiye ve Zile ilçelerimizden 12 takım 11 sıklette toplam 110 sporcu katılım sağlamıştır.
13 Aralık 2014 Cumartesi günü Niksar Spor salonumuzda saat 13.00’ da Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan turnuvaya;
Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Gökçe, Sporcu Eğitim Merkezi Müdürümüz Doğan Şahin, İlçe Müdürlerimiz, Güreş İl Temsilci Ömer Akkaya, Antrenörlerimiz, Kurum Personellerimiz ve Niksarlı güreşseverlerin yoğun katılımları ile Niksar Spor Salonumuzda kıran, kırana ve adrenalin dolu mücadelelerin yaşandığı müsabakalarla gerçekleştirilen Minik Erkekler Serbest güreş turnuvasında büyük heyecan sona erdi.
Müsabakaların bitiminde takım sıralamasında ve sıkletlerinde gerçekleştirilen törenle madalya ve kupaları;
Sporcu Eğitim Merkezi Müdürümüz Doğan Şahin, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Hakan Arslan, Turhal Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Mustafa Uzun, Reşadiye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürümüz Uğur Aydın, Güreş Antrenörümüz Faik Sezgin, Niksarlı Eski Milli Güreşçi Fazlı Eryılmaz, Turhal Güreşçiler Derneği Başkanı Ali Genç, Niksarlı İş Adamı Celalettin Şahin ve Müsabaka Baş Hakemi Osman Erdoğan tarafından verildi.
MİNİK ERKEKLER SERBEST GÜREŞ TURNUVASI SONUÇLARI
TAKIM SIRALAMASI
1.Turhal Gençlik ve Spor Kulübü
2.Zile Gençlik ve Spor Kulübü
3.Erbaa Gençlik ve Spor Kulübü
SIKLETLERİNE GÖRE DERECEYE GİRENLER
29-32 KİLO
1.Hamdi Yılmaz / Çat Kasabası
2.Ebubekur Aydın / Turhal Gençlik Spor Kulübü
3.Samet Çatan / Erbaa Gençlik Spor Kulübü
3.Mert Hardal / Çat Kasabası
35 KİLO
1.M.Eren İlhan / Turhal Gençlik Spor Kulübü
2.İsa Besler / Çat Kasabası
3.Oktay Tüfekçi / Almus Gençlik ve Spor Kulübü
3.Hamza Çadırlı Oğlu / Ormanbeyli Spor
38 KİLO
1.Ümit Mutlu / Ormanbeyli Spor
2.Bahadır Çalışkan / Zile Gençlik ve Spor Kulübü
3.Deniz Çatal / Reşadiye Gençlik ve Spor Kulübü
42 KİLO
1.Semih Tural / Turhal Gençlik ve Spor Kulübü
2.Resul Cebeci / Zile Gençlik ve Spor Kulübü
3.Muhammed Besler / Çat Kasabası
3.Serkan Al / Tokat Gençlik ve Spor Kulübü
47 KİLO
1.Ahmet Ulus / Turhal Gençlik ve Spor Kulübü
2.Ali Yıldız / Zile Gençlik ve Spor Kulübü
3.M.Ali Pelit / Çat Kasabası
3.Ahmet Yıldız / Zile Gençlik ve Spor Kulübü
53 KİLO
1.Ferhat Çakır / Zile Gençlik ve Spor Kulübü
2.Mustafa Kılıç / Zile Gençlik ve Spor Kulübü
3.Göksel Koyuncu / Ormanbeyli Spor
3.Sefa Çatan / Erbaa Gençlik ve Spor Kulübü
59 KİLO
1.Mutlu Can / Tokat Gençlik ve Spor Kulübü
2.Serkan Aydın / Erbaa Gençlik ve Spor Kulübü
3.Ümit Yıldız / Gözova Köyü
3.Batuhan Aydur / Niksar Gençlik ve Spor Kulübü
66 KİLO
1.Sefa Soysal / Turhal Gençlik ve Spor Kulübü
2.Yasin Uzun / Tokat Gençlik ve Spor Kulübü
3.M.Eren Usta / Turhal Gençlik ve Spor Kulübü
3.Mehmet Can Çakır / Erbaa Gençlik ve Spor Kulübü
73 KİLO
1.Ahmet Mert Halk / Erbaa Gençlik ve Spor Kulübü
2.Muhammed Demir / Niksar Gençlik ve Spor Kulübü
3.Y.Emre Hançer / Reşadiye Gençlik ve Spor Kulübü
3.Muzaffer Açık / Niksar Gençlik ve Spor Kulübü
85 KİLO
1.Semih Başkara / Turhal Gençlik ve Spor Kulübü
2.Hamid Mumcu / Turhal Gençlik ve Spor Kulübü
3.Ö.Berk Günal / Turhal Gençlik ve Spor Kulübü