Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Okullararası Puanlı Atletizm İl Finalleri yarışmaları sona erdi.
2014-2015 Eğitim yılı Okul Sporları faaliyet programında yer alan Okullararası Genç, Yıldız ve Küçükler Bay-Bayan Atletizm yarışları Gazi Osman Paşa Stadyumumuzda gerçekleştirildi.
Yarışmalarının bitiminde gerçekleştirilen törenle Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekilimiz Celal Yurdakul, Spor Şube Müdürümüz Oktay Düzen, Sicil Lisans Şube Müdürümüz Ömer Besler,Tesisler Şube Müdürümüz Nafi Demir, Atletizm İl Temsilcisi İbrahim Yıldırım, Spor Şefimiz Abdülkadir Nakaç, Beden Eğitimi Öğretmenleri ve antrenörler dereceye giren takımların kupalarını takdim ederek, İlimizi grup müsabakalarında temsil edecek olan okul takımlarımızın idareci antrenör ve sporcularına başarılar dilediler.
Ödül töreni sonrasında okul sporları atletizm yarışlarına katılımların fazla olmasından dolayı memnuniyetlerini dile getiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekilimiz Celal Yurdakul;
Zevkli ve Çekişmeli geçen yarışlar sonrasında kategorilerinde dereceye giren okullarımız Okul sporları Atletizm grup yarışmalarında ilimizi temsil edeceklerdir. Burada dereceye giren sporcularımıza şimdiden katılacakları müsabakalarda başarılar diliyor, bu müsabakaların gerçekleşmesinde emeği geçen Spor Şube Müdürümüze, Atletizm İl temsilcimize, okullarımızın beden eğitimi öğretmenlerine, antrenörlerimize, hakemlerimize ve kurum personellerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.
OKULLARARASI PUANLI ATLETİZM YARIŞMASI SONUÇLARI
TAKIM SIRALAMASI
KÜÇÜK KIZLAR
1.Reşadiye İ.M.K.B Ortaokulu
2.Turhal Gazi Osman Paşa Ortaokulu
3.Turhal Alparslan Ortaokulu
4.Reşadiye Atatürk Ortaokulu
KÜÇÜK ERKEKLER
1.Reşadiye İmam Hatip Ortaokulu
2.Tokat T.O.B.B Ortaokulu
3.Tokat Vakıfbank Namık Kemal Ortaokulu
4.Reşadiye Atatürk Ortaokulu
YILDIZ KIZLAR
1.Reşadiye Atatürk Ortaokulu
2.Tokat TOKİ Ortaokulu
3.26 Haziran Ortaokulu
4.Erbaa Akça Ortaokulu
YILDIZ ERKEKLER
1.Tokat Gazi Osman Paşa Ortaokulu
2.Reşadiye Atatürk Ortaokulu
3.Tokat Vakıfbank Namık Kemal Ortaokulu
4.Tokat Halil Rıfat Paşa Ortaokulu
GENÇ KIZLAR
1.Tokat Mahberi Hatun Kız Meslek Lisesi
2.Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi
3.Cumhuriyet Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi
GENÇ ERKEKLER
1.Tokat Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi
2.Yeşilırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
3.Artova Anadolu Lisesi
4. Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
FERDİ SIRALAMA
1500 Metre ve 3000 Metre Koşu ( Genç Erkek )
1.Burak Özdemir – Tokat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
YILDIZ ERKEK GÜLLE ATMA
1.Oğuzhan Yurt – Tokat Vakıfbank Namık Kemal Ortaokulu
2.Mehmet Emin Kılıç – Reşadiye Atatürk Ortaokulu
YILDIZ ERKEK DİSK ATMA
1. Mehmet Emin Kılıç – Reşadiye Atatürk Ortaokulu
YILDIZ ERKEK 100 METRE ENGELLİ
1.Bilal Elmas – Reşadiye Atatürk Ortaokulu