VALİ TORAMAN'dan MİLLİ TAKIMA MORAL ZİYARETİ

Goalball Bayan Milli Takım Kampı çalışmalarına devam ediyor

21 TEMMUZ 2017 / Murat Güven
Tokat Valimiz Dr.Ömer Toraman;

Eylül ayında düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’na Tokat’ta hazırlanan. 2016 yılı Rio Paralimpik Oyunlar Şampiyonu Goalball Bayan Milli Takımını, 15 Temmuz Şehitler Anadolu Lisesi Spor Salonunda yaptıkları antreman sırasında ziyaret etti.

07-18 Eylül 2016 tarihleri arasında Brezilya’da düzenlenen 2016 Rio Paralimpik oyunları Goalball branşında altın madalya kazanan ve gol kraliçesi olan Tokat'ın gururu Milli Sporcumuz Sevda Altınoluk’un da aralarında bulunduğu sporcularla sohbet eden Vali Toraman, goalball sporu hakkında bilgi aldı.

Vali Toraman, ilk kez goalball sporunu izlediğini belirterek “Bu ziyaret benim için iyi oldu. Bu spora karşı farkındalık oluşturdu.

Vali Toraman 13 Temmuz’da Tokat'ımıza gelen ve 6 Ağustos tarihine kadar Tokat’ta kampı devam edecek Milli takımımıza Avrupa Şampiyonasında başarılar diledi.

Sporcular ve antrenörler Zafer Adem, Yıldırım Güçlü ve Özlem Türkmen de gerçekleşen ziyaret nedeniyle memnuniyetlerini belirterek, teşekkür ettiler.

Ziyarete Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekilimiz İbrahim Tarun ve Şube Müdürümüz Oktay Düzen'de katılım sağlamışlardır.