ZİNAV KANYONUNDA ZORLU YÜRÜYÜŞ

Reşadiye Zinav Kanyonu'nda zorlu yürüyüş

13 AĞUSTOS 2017 / Murat Güven
Reşadiye  Zinav Kanyonu'nda zorlu yürüyüş

Tokat İli Reşadiye ilçemize bağlı Yolüstü köyü sınırları içerisinde bulunan Zinav kanyonunda Tokat Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz, Herkes İçin Spor Federasyonu Tokat İl Temsilciliği ve Tokat Doğa ve Extrem Sporları (TODEX) kulübü iş birliği içerisinde;

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar, Şube Müdürümüz İbrahim Tarun, Herkes İçin Spor Federasyonu Tokat İl Temsilcisi Celal Yurdakul, Tokat Doğa ve Extrem Sporları (TODEX) kulübü Başkanı Mahmut Coşkun, kulüp üyeleri ve yöneticileri ile yerli yabancı 70 kişinin katılımları ile Zinav Kanyonu akarsu içerisinde yürüyüş gerçekleştirdi.

Reşadiye ilçesine bağlı Yolüstü köyü sınırları içerisinde yer alan Zinav Gölü, il dışından gelenlerin yoğun ilgisini çektiğini vurgulayan İl Müdürümüz Çağlar;

Tokat ilimiz doğa sporları açısından çok uygun bir coğrafi yapıya sahip. İlimizde Kelkit Çayında Rafting, Almus Baraj gölümüzde Su sporları, Kano yarışmaları, Mercimek Tepe Yamaç Paraşütü ve Topçam Yaylasında bulunan ENDURO pistimizde yapılan Uluslararası yarışmaları gerçekleştirilmektedir.

Bu etkinliklerimize ek olarak Reşadiye Zinav Kanyonu'nda yaklaşık 2 kilometrelik akarsuda kanyonun bazı bölgelerinde derinlik yer yer 3 metreyi buluyor. TODEX Kulübü üyesi ve yerli yabancı 70 kişi ile birlikte Zinav Gölünün başında bulunan kanyonda yürüyüşe başladık ve yaklaşık 3 saat süren zorlu yürüyüşümüz, taş ocaklarının bulunduğu alanda sona erdi.

Sporun ve Sporcunun adresi olan bir kurum olarak İlimizde Spor Kültürünü yaygınlaştıracak olan projeleri  Federasyonlarımız ve Spor Kulüplerimiz ile yapılan ortak çalışmalar ile birlikte gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Bu bağlamda bugün burada bizlerle olan tüm katılımcılarımıza teşekkür ediyorum ”dedi.