SAĞLIK SPOR'DA SPOR TOKAT'TA

Türkiye’ye örnek olan ve büyük heyecan yaratan "SPOR TOKAT" projesi ile Çocuklarımız ve Gençlerimiz için başlattığımız spor seferberliğimiz devam ediyor.

5 NİSAN 2019 / MURAT GÜVEN
Türkiye’ye örnek olan ve büyük heyecan yaratan "SPOR TOKAT" projesi ile Çocuklarımız ve Gençlerimiz için başlattığımız spor seferberliğimiz devam ediyor.

Tokat Valiliğimizin himayelerinde merkez ve ilçelerdeki tüm okullarımızda eğitim gören yüz bini aşkın öğrencimizi kapsayan ve ilimizdeki kamu kurum kuruluşlarının elinde bulunan tüm spor tesisi ve insan kaynaklarının seferber edildiği tüm Türkiye’ye örnek olan "Spor Tokat" projemizde çalışmalarımız İl Merkez ve İlçe Spor tesislerimizde tüm hızıyla devam ediyor.

İl Merkezinde Sayın Valimizin, İlçelerde de Kaymakamlarımızın koordinatörlüğünde "Spor Tokat" projesi il/ilçe izleme ve değerlendirme kurulu aracılığı ile yürütülmekte olan "Spor Tokat" projesi ile okullarımızda eğitim gören çocuk ve gençlerimizin yetenek ve istekleri doğrultusunda en az bir spor branşıyla tanışmaları, spor kültürünün tabana yayılması, sporu bir yaşam felsefesi haline getirmeleri, her türlü kötü alışkanlıktan uzak durmaları, sağlıklı yaşamı ön plana çıkarmaları, sağlıklı nesiller yetiştirilmesi, obezite ve bağımlılığa karşı mücadeleye öncülük edilmesi amaçlanmaktır.

"SPOR TOKAT İLE HEDEFİMİZ"

1-Milli Eğitim Bakanlığımıza bağlı okullarımızda her kademede eğitim öğretime devam eden öğrencilerimizi kendi yetenekleri doğrultusunda bir spor branşı ile tanıştırmak.

2-Okullarımızda spor kültürü oluşturarak, bu kültürü tabana yaymak.

3-Sporla beraber çocuklarımızın zihnen, bedenen ve ruhen sağlıklı yetişmelerine katkı sağlamak.

4-Spor Tokat kapsamında obezite ile mücadelede ederek farkındalık oluşturmak.

5-Çocuklarımızın zamanlarını spor etkinlikleri ile nitelikli geçirmelerini sağlayarak her türlü bağımlılıkla (uyuşturucu, sigara, alkol, teknoloji bağımlılığı) mücadeleye katkıda bulunmak.

6-Çağımızın teknoloji çağı olması münasebetiyle anne ve babalarımızın iş yoğunluklarından dolayı psikolojik olarak yalnız kalan  çocuklarımızı Spor Tokat ile sosyalleşmelerini, özgüvenlerinin gelişmesini sağlamak ve duygusal yalnızlıktan kurtulmalarına katkıda bulunmak.

7-Spor Tokat Projesi ile eğiticilerimiz vasıtasıyla yetenekli oldukları tespit edilen çocuklarımızın yetenekleri doğrultusunda Gençlik ve Spor kulüplerine yönlendirilerek profesyonelleşmeleri sağlanıp ülke sporuna kazandırmak