SPOR TOKAT BU HAFTA TÜRK SPORUNA DAMGASINI VURDU

Spor Tokat ile çalışmalarına devam eden Sporcularımız 05-07 Nisan 2019 tarihlerinde Güreş, Judo, Halter,Taekwondo,Bilek Güreşi,Futbol ve Vücut Geliştirme branşlarında düzenlenen Şampiyonalarında madalyaları topladılar.

7 NİSAN 2019 / MURAT GÜVEN
Tokat Valiliğimizin himayelerinde hayata geçirilen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen "Spor Tokat" projesi kapsamında İl Merkez ve İlçelerimizde çalışmalarına devam eden Sporcularımız 05-07 Nisan 2019 tarihlerinde Güreş, Judo, Halter,Futbol, Taekwondo,Bilek Güreşi ve Vücut Geliştirme branşlarında düzenlenen Şampiyonalarında madalyaları toplayarak Spor Tokat'ımızı Zirveye taşıdılar

HALTER AVRUPA ŞAMPİYONASI

Büyükler Halter Avrupa Şampiyonası – Gürcistan

Bünyamin Sezer 61 Kiloda 

Silkmede 132 Kilo kaldırışıyla Avrupa İkincisi
Toplamda 283 Kilo Kaldırışıyla Avrupa İkincisi

Ferdi Hardal 61 Kiloda 
Silkmede 127 Kilo kaldırışıyla Avrupa Üçüncüsü
Koparmada 155 Kilo Kaldırışıyla Avrupa Üçüncüsü
Toplamda 282 Kilo kaldırışıyla Avrupa Üçüncüsü

OKUL SPORLARI 

Yıldızlar Bilek Güreşi Türkiye Şampiyonası – Ordu

40 Kiloda Senem Ergin
Sol Kol Türkiye Şampiyonu
Sağ Kol Türkiye Üçüncüsü

65 Kiloda Fatma Naz Duran

Sol Kol Türkiye Şampiyonu
Sağ Kol Türkiye İkincisi

Taekwondo Türkiye Şampiyonası – Konya

44 Kiloda Elif Beyza Tuna Türkiye Üçüncüsü

Yıldızlar Futbol Grup Müsabakaları - Giresun

TOBB Orta Okulu Erkek Takımı Namağlup Yarı Final Vizesini aldılar.
Erbaa Tepeşehir YBO Yıldız Kız Futbol Takımı Namağlup Yarı Final Vizesini aldılar.

ANADOLU YILDIZLAR LİGİ

Judo Yarı Finalleri – Karabük

48 Kiloda Buse Deli – İkinci
+70 Kiloda Sıla Dündar - İkinci
55 Kiloda İlker Serin - Üçüncü
60 Kiloda Berk Yılmaz – Üçüncü

FEDERASYON FAALİYETLERİ

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU


Gençler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonası – Sakarya

87 Kiloda Sedat Öztoprak Türkiye İkincisi

Yıldızlar Güreş Grup Müsabakaları – Düzce 

48 Kiloda Sefa Yıldırım – Birinci
75 Kiloda Taha Temel – İkinci
57 Kiloda Berkay Bağ – İkinci
52 Kiloda Mert Çalışır – Üçüncü
100 Kiloda Serhat Göçmez – Üçüncü
68 Kiloda Murat Doğan Beşinci
75 Kiloda Semih Şahin – Beşinci
48 Kiloda Yunus Unutmaz – Sekizinci
41 Kiloda Abdullah Güngördü – Onuncu

Yıldızlar Güreş Grup Müsabakaları – Batman

48 Kiloda Melih Gümüş – Birinci
68 Kiloda Fatih Altundaş – Birinci
75 Kiloda Hayrettin Çelik - Birinci
34-38 Kiloda Bekir Keser –İkinci
52 Kiloda Doğan Uzun - İkinci
44 Kiloda Resul Doğan – Üçüncü
57 Kiloda Buğra Aybars – Üçüncü
75 Kiloda Yasin Atmaca – Yedinci

Grup Müsabakalarında sıkletlerinde ilk 10 dereceye giren 17 sporcumuz TÜRKİYE ŞAMPİYONASINA katılım vizesi almıştırlar.

KİCK BOKS FEDERASYONU

4.Avrupa Kupası Kick Boks Şampiyonası – Antalya

Büyük Erkekler 
91 Kiloda Korhan Kıldaş Üçüncü
Yıldız Erkekler
63,5 Kiloda Emircan Cenikoğlu Üçüncü

TÜRKİYE VÜCUT GELİŞTİRME, FİTNESS VE BİLEK GÜREŞİ FEDERASYONU

Türkiye Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası Avrupa Şampiyonası Milli Takım Seçmeleri – Antalya

Ersoy Ayçelik Türkiye Şampiyonu
Mutlu Bakırtaş Türkiye Şampiyonu

Ifbb Pro Lig Anatolia Bursa

Ersoy Ayçelik -90 kg Body Building Şampiyonu