SPOR TOKAT’TA BU HAFTA

Tokat Valiliğimizce hayata geçirilen SPOR TOKAT projesi kapsamında İl Merkez ve İlçelerimizde çalışmalarına devam eden, sporcularımızın 09- 12 Mayıs 2019 tarihlerinde elde ettikleri başarılar.

13 MAYIS 2019 / MURAT GÜVEN
Tokat Valiliğimizce hayata geçirilen SPOR TOKAT projesi kapsamında İl Merkez ve İlçelerimizde çalışmalarına devam eden, sporcularımızın 09- 12 Mayıs 2019 tarihlerinde elde ettikleri başarılar.

TÜRKİYE GÜREŞ FEDERASYONU

Nazar Batır'dan Altın Madalya

Romanya' da düzenlenen Constantin Alexandru Loan Popovici Turnuvasında Ülkemizi ve #SporTokat'ımızı temsil eden Nazar Batır 73 Kiloda ŞAMPİYON oldu.

11-12-13 Yaş Serbest Güreş Grup Müsabakaları– Amasya

Spor Tokat'ımızı temsil eden İlimiz sporcularımızdan Türkiye Şampiyonasına 31 katılım vizesi.

11 Yaş Kategorisi

26-30 Kilo
Efe Gürhan - İkinci

34 Kilo
İsmail Mert Kollu - İkinci

41 Kilo
Muhammed Emin Mutlusoy - Üçüncü
Mehmet Buğra Bulut - Dördüncü

44 Kilo
Erdal Türe - Dördüncü

48 Kilo
Ateşcan Ateş - Yedinci
Ege Göl - Yedinci

52 Kilo
Muhammed Mahmut Erbaş - İkinci
Mücteba Bera Koç - Beşinci
Yakup Asan - Onuncu

68 Kilo
Lütfi Benekli - Birinci
Fatih Çeçen - Beşinci

78 Kilo
Mustafa Alper - İkinci

12-13 Yaş Kategorisi

26-30 Kilo
Serkan Candar - Üçüncü
Ömer Uzunkoç - Onuncu

34 Kilo
Yunus Emre Erkmen - Beşinci
İbrahim Akdağ - Onuncu

38 Kilo
Vahit Samet Yılmaz - Birinci

41 Kilo
Buğra Güçlü - Dördüncü
Mehmet Tunç - Beşinci
Sefa Cesur - Yedinci
Abdullah Güngördü - Onuncu

44 Kilo
Fatih Bildiş - Birinci
Emrullah Ceylan - Dokuzuncu

48 Kilo
Duran Kerim Duman - Üçüncü

52 Kilo
Yusuf Top - Birinci

57 Kilo
Ahmet İşler - Üçüncü

62 Kilo
Muhammed Ali Duman - Sekizinci
Tuğrul Efe Işık - Dokuzuncu

68 Kilo
Enes Batuhan Bildiş - Üçüncü

78 Kilo
Hasan Dur - Beşinci

TÜRKİYE ATLETİZM FEDERASYONU

1-) Erzincan İlinde yapılan U16 Bölge yarışmalarında #SporTokat'ımızı temsil eden Tokat İl Karması Atletizm takımımız Bölge İkincisi oldular.

2-) Sivas’ta yapılan Atletizm 5.Bayrak festivali yarışmalarında #SporTokat'ımızı temsilen katılan;

- Tokat Belediyesi adına katılan İlke Kan,Mustafa Arslan,Eşyası Hematı, Buse Apay ve Hayrunisa Yılmaz'dan oluşan takımımız Şampiyon oldular.

SPOR HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Giresun ilinde düzenlenen Okul Sporları Yıldızlar ve Gençler Satranç Müsabakalarında #SporTokat'ımızı temsil eden Okullarımızdan;

1-) Bahçeşehir Koleji Yıldız Erkekler Genel Kategoride Dördüncü

2-) Turhal Yeşilırmak Anadolu Lisesi Genç Kılzarda Dördüncü

Sporcularımızı ve Antrenörlerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.