Askıda Ekmek Kurumlar arası Futbol Turnuvası’nın teknik toplantısı ve kura çekimi Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürümüz Oktay Düzen, CK Enerji Çamlıbel Elektrik Tokat İl Müdürü Aykut Ayan, Spor Servisi Şefi Orhan Kılıç,Okul Sporları Şefi Abdülkadir Nakaç ve  turnuvada mücadele edecek olan takımlarım temsilcilerinin katılımlarıyla ÇK Enerji Tokat İl Müdürlüğü salonunda gerçekleştirildi.

‘FUTBOLUN BİRLEŞTİRİCİ GÜCÜNDEN DESTEK ALIYORUZ’

 CK Enerji Çamlıbel Elektrik Tokat İl Müdürü Aykut Ayan, “Ağustos 2017’de ilk adımını attığımız Askıda Ekmek Projesi çerçevesinde bugüne kadar askıya bırakılan ekmek sayısı 890 bini aştı. Daha çok ihtiyaç sahibine ulaşmak için futbolun milyonları birleştiren gücünden de destek alma özelliği ile geçen yıl başlattığımız ‘Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası’ artık geleneksel hale geldi. Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz turnuva artık Sivas’ın dışına da taştı. Yozgat ve Tokat’tan gelen talepler üzerine gerçekleştireceğimiz turnuvamız üç ili kapsar hale geldi. Bugün burada yaptığımız kura çekimleri sonrasında takımlarımız sahada profesyonel ligi aratmayacak karşılaşmalara imza atacak. Amacımız Askıda Ekmek Projemizi çok daha geniş kitlelere ulaştırabilmek. Verdiğiniz destek için şimdiden burada bulunan herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” değerlendirmesinde bulundu.  

SPOR VE YARDIMLAŞMA AYNI ÇATI ALTINDA BULUŞTU

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Oktay Düzen kura çekiminde yaptığı konuşmasında spor ve yardımlaşmayı aynı çatı altında buluşturan bu tür organizasyonların Spor Tokat’a değer kattığını dile getirdi. Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvası’nın Tokat Valiliği’nin projesi olan ‘Spor Tokat’ kapsamında değerlendirildiğine işaret eden Düzen, “Böyle özel bir projenin içinde yer almaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Büyük bir özveri ile turnuvayı hazırlayan CK Enerji Çamlıbel Elektrik’e, katılımcılara tekrar teşekkür eder, turnuvanın dostluk ve centilmenlik içerisinde tamamlanmasını dilerim” dedi.

21 takımın yer alacağı turnuvada takımlar 4 grupta yarışacak. Kura çekimi sonucuna göre; A Grubu’nda Dimes A.Ş., Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Tokat İl Müdürlüğü, Dedeman Hotels ve Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş. Tokat İl Müdürlüğü; B Grubu’nda Tokat Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi, Tokat Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Tokat Valiliği, Tokat T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu ile Öğretmenler; C Grubu’nda Tokat Belediyesi, PTT, Tokat Orman İşletme Müdürlüğü, CK Enerji Çamlıbel Elektrik ile Tokat Devlet Hastanesi; D Grubu’nda ise Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, Tokat İl Defterdarlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Tokat İl Müdürlüğü, Tokat İl Özel İdaresi, Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tokat İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü karşı karşıya gelecek.

Askıda Ekmek Kurumlararası Futbol Turnuvasına katılacak tüm takımlarımıza başarılar dileriz.