İLİMİZ SPORCULARINDAN TÜRKİYE ŞAMPİYONALARINA REKOR KATILIM

Başarı çıtamız yükselmeye devam ediyor.

19 MART 2018 / Murat Güven
Başarı çıtamız yükselmeye devam ediyor.

Gençlik ve Spor Bakanlığımız Ülke genelinde spora ve sporcuya yapmış olduğu büyük destekleri kapsamında İl Müdürlüğü olarak;

Sporun tabana yayılması ve alt yapı sağlanması, ulusal düzeyde sürdürülebilir yetenek takip sistemi oluşturulması gibi hedefler doğrultusunda yapmış olduğumuz çalışmalar ile İlimizi tüm spor branşlarında yükselen bir değer olduğunu vurgulayan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Cemil Çağlar, kurum olarak Gençlik ve Spor Bakanlığımızın, Valiliğimizin, Belediyemizin ve İl Özel İdaremizin vermiş oldukları büyük destekler sayesinde İl ve İlçelerimizde Güçlü Türkiye’ mizin Güçlü Gençlerinin her türlü sportif, sosyal ve kültürel faaliyetlerini sürdürecekleri günümüz teknolojisine uygun olarak hizmete açtığımız modern tesislerimiz gençlerimiz tarafından dolu dolu olarak kullanılmaktadır.

Büyük başarılar elde ederek bizleri gururlandıran tüm sporcularımızı tebrik eder ve onları en iyi şekilde hazırlayarak başarı çıtalarını her daim yüksek tutmalarını sağlayan tüm antrenörlerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim ”dedi.

15-18 Mart 2018 tarihleri arasında;

Halter'de Türkiye Şampiyonluğu

Kütahya'da düzenlenen 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Yıldızlar Halter Türkiye Şampiyonasında İlimiz Sporcusu Halit Sezgin 94 Kilo sıkletinde toplamda yaptığı 128 Kilo kaldırışıyla ALTIN Madalya kazandı.

Minderde Tokat Rüzgarı Esti


Gençlik ve Spor Bakanlığı – Spor Genel Müdürlüğümüz faaliyet programında yer alan ve 15-18 Mart 2018 tarihleri arasında Ordu İlinde düzenlenen 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Yıldızlar Serbest ve Grekoromen Güreşte mücadele eden İlimiz sporcuları toplamda 16 Madalya ile Türkiye Şampiyonası Vizesini aldılar.

Serbest Stil

Bekir Keser 35 Kiloda Birinci - Altın Madalya
Yusuf Kırat 47 Kiloda Birinci - Altın Madalya
Berkay Bağ 53 Kiloda Birinci - Altın Madalya
Fatih Altunbaş 59 Kiloda Birinci - Altın Madalya
Murat Doğan 66 Kiloda Birinci - Altın Madalya
Muhammet Şahin 73 Kiloda Birinci - Altın Madalya
Furkan Has +73 Kiloda Birinci - Altın Madalya
Vahid Yımaz 29 Kiloda Üçüncü - Bronz Madalya
Berkay Bağ 38 Kiloda Üçüncü - Bronz Madalya

Grekoromen Stil

Veli Maral 73 Kiloda - Altın Madalya
Şahin Dur 59 Kiloda – Gümüş Madalya
Oğuz Kıcık 32Kiloda - Gümüş Madalya
Serhat Göçmez 85 Kiloda - Gümüş Madalya
Yasin Yaşar 35 Kiloda - Bronz Madalya 
Metehan Şahin 53 Kiloda - Bronz Madalya
Adil Göktuğ Kut 73 Kiloda - Bronz Madalya


Taekwondo' da Türkiye Finallerindeyiz

Gençlik ve Spor Bakanlığı - Spor Genel Müdürlüğümüz faaliyet programında yer alan ve Yozgat İlinde düzenlenen 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Gençler Taekwondo Grup Müsabakalarında mücadele eden İlimiz Sporcuları beş sıklette Türkiye Şampiyonası Vizesini aldılar.

Yunus Emre Duman 55 Kiloda - Bronz Madalya 
İsmet Sefa Ekinci 59 kiloda - Bronz Madalya
Şeyda Nur Sezgin 63 Kiloda - Bronz Madalya
Kübra Elitaş +68 Kiloda - Bronz Madalya
Enes Yasan 78 Kiloda - Bronz Madalya

Karate ‘de Finallerdeyiz


Artvin İlinde düzenlenen 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Gençler Karate Grup Müsabakalarında mücadele eden İlimiz sporcularından;

68 Kiloda Sedef Koç İkinci, 44 Kiloda Sıla Karabulut Üçüncü, 52 Kiloda İrem karaca Üçüncü,+68 kiloda Buse Önder Üçüncü olarak Türkiye Şampiyonası Vizesini aldılar.