Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğümüz tarafından verilen talimatlar doğrultusunda Covid-19 salgınına karşı büyük bir mücadele veren, cansiparane çalışan, fedakar sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere, sahada aktif görev yapan kamu kurum ve kuruluşlarına, esnaflarımıza gençlik liderlerimiz ve gönüllü gençlerimiz ile birlikte siperli maske üretimi gerçekleştiriyoruz. 

Yapılan çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Tokat Gençlik Merkezi Müdürü Kazım Elmas;

Bu zor süreçte büyük bir fedakarlık göstererek sağlık için üreten, bizim bize yetebileceğimizin en güzel örneklerini ortaya koyan başta gençlik liderlerimiz ve gönüllü gençlerimiz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Şuana kadar Nisan başı itibariyle Tokat, Erbaa, Turhal, Zile, Niksar ve Reşadiye Gençlik Merkezleri olarak 8000 adet siperli maske üretimi gerçekleştirdik. Bunların büyük bir kısmını Sağlık İl Müdürlüğümüz, Devlet Hastanelerimiz, Üniversite Hastanemiz, Aile Hekimlikleri, Emniyet Teşkilatımız, yurt dışından getirilen vatandaşlarımızın karantinaya alındığı KYK Yurtlarında çalışanlarımız başta olmak üzere bir çok kamu kurum ve kuruluşlarına ve esnaflarımıza ulaştırdık. İnşallah Nisan ayı sonuna kadar 7000 civarında maske üretimi daha gerçekleştirip toplamda 15.000 maske yapımını planlıyoruz. Bu üretilen siperli maskelerimizi de ihtiyaç olan kurumlara ulaştıracağız.

Bunların dışında Gençlik Merkezleri olarak gençlerimize yönelik olarak sosyal medya hesaplarımızdan Gençlik Liderlerimiz ve gönüllü gençlerimizin hazırlamış olduğu ödüllü bilgi yarışmaları, Güzel Sanatlar, Dil, İnovasyon, Kişisel Gelişim Atölye çalışmaları, şiir ve müzik dinletileri, on parmağımda on marifet projesi kapsamında mutfak işleri ve el becerileri çalışmaları, akıl ve zeka oyunları gibi bir çok faaliyetler gerçekleştiriyoruz. Bir taraftan üreten bir gençlik bir taraftan ise bilgi ve becerilerini sahaya yansıtan bir gençliğe sahibiz. 

Son söz olarak Allah devletimizi, milletimizi ve tüm insanlığı bu tip salgın ve afetlerden muhafaza eylesin. Bir an önce güzel günlerde buluşmak üzere "Evde Kal Tokat" "Evde Kal Türkiye"dedi.