Türkiye Halter Federasyonunun 2023 yılı faaliyet programında yer alan ve 25-29 Ocak 2023 tarihleri arasında Tokat Valiliğimiz ile Tokat Belediyemizin destekleriyle İlimiz ev sahipliğinde 28 İlden toplam 500 kişinin katılımlarıyla Hüseyin Akbaş Spor Salonumuzda gerçekleştirmekte olduğumuz "Sadık Dirim" Türkiye Gençler ve U-23 Ferdi Halter Şampiyonası açılış seremonisi;

Tokat Valimiz Numan Hatipoğlu, Tokat Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Av. Erol Duyum, İl Jandarma Komutanı J. Kıdemli Albay Bahri Bostancı, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Haşim Eger, İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir, İl Defterdarı Aliaddin Karpınar, Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Başmüfettişi Selim Ölcer, Kurum Amirleri, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, Tokat Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mesut Aktürk, Tokat ASKF Başkanı Sezai Işkın, Şube Müdürlerimiz, idareci, antrenör, sporcular ve halkımızın yoğun katılımları ile gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan program Gençlik Spor Kulübü Halk Oyunları ekibi Tokat yöresi oyunlarımızı sergilerken, Tokat Belediye Bandosu da müzik dinletisi gerçekleştirildi.

Protokol konuşmalarının devamında Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü Şampiyonaya verdikleri katkı ve desteklerinden dolayı Tokat Valimiz Numan Hatipoğlu, Tokat Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Av. Erol Duyum, İl Jandarma Komutanı J. Kıdemli Albay Bahri Bostancı, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Haşim Eger, Tokat Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Kelemci, Tokat Belediyesi Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Mesut Aktürk, Tokat ASKF Başkanı Sezai Işkın, İlimizin yetiştirdiği Şampiyonlarımız Mete Binay, Bünyamin Sezer ve Şampiyonaya ismi verilen Sadık Dirim’in ailesine plaket takdim edildi.

Tokat Valimiz Numan Hatipoğlu, Tokat Belediye Başkanımız Av. Eyüp Eroğlu, İl Genel Meclisi Başkanı Av. Erol Duyum, İl Jandarma Komutanı J. Kıdemli Albay Bahri Bostancı, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Haşim Eger, İl Defterdarı Aliaddin Karpınar tarafından sıkletlerinde dereceye giren sporcuların madalya takdimleri gerçekleştirildi.